Palírna

 

 PĚSTITELSKÁ PÁLENICE BŘASY s.r.o

 

Pěstitelská pálenice vznikla v areálu sadů pod názvem Pěstitelská pálenice s.r.o. v roce 2003, kdy byl zahájen její provoz. Každý rok přeměníme až 80 tun vašeho ovoce na kvalitní ovocné 50 % destiláty. Většinu kvasných kádí naplníme jablky, švestkami a hruškami, ale zpracujeme i další druhy ovoce. Naše palírna využívá ty nejmodernější technologie pro zpracování ovoce a jeho destilaci. Průběh destilace je kontrolován v několika stupních a proto nedochází k výskytu methylu, který je hlavním nebezpečím při domácím pálení na destilačních kolonách z papiňáků a podobně.

 

Pokyny pro zákazníky:

Výrobní období v pálenici trvá od 1.8. Běžného roku a trvá do 30.5. roku následujícího. Každý pěstitel, požadující vypálení kvasu, nebo zpracování ovoce na pěstitelskou pálenku je povinen nejprve vyplnit objednávku- prohlášení  v kanceláři pálenice a provozovatel je povinen si ověřit osobní údaje v prohlášení.Pěstitelé a osoby žijící s nimi ve společné domácnosti mohou ve výše uvedeném období si nechat vypálit 30 litrů absolutního lihu(ethanolu).Z důvodu špatné kvality některých dovezených kvasů naše pálenice preferuje výběr ovoce , které pod naším dohledem dobře zkvasí.Ovoce menších pěstitelů se z provozních důvodů sdružuje ve společných kvas. Ten je pak vypálen a alkohol v poměru k dodanému množství ovoce rozdělen mezi pěstitele.

Doporučujeme pěstitelům s menším množstvím ovoce(zvláště méně obvyklého ovoce), aby neodkládali návštěvu palírny. Pálit např. 40 kg třešní samostatně opravdu nejde.Ve výjimečných případech přijímá pálenice ovoce i kvas pro samostatné pálení. Množství kvasu musí činit minimálně 450 litrů. Maximálně však 600 litrů do naplnění kotle.Kvas nesmí být skladován v plechových nádobách a musí mít odpovídající kvalitu.Ovoce přivážené do pálenice musí být zralé, čisté a nenahnilé, zbavené listů, hlíny a trávy.

Ovocnou pálenku si pěstitel odebere do vlastních nádob až po zaplacení poplatku za pálení.Pro stáčení a transport doporučujeme PET lahve a poté pro archivaci samozřejmě sklo.Lahve musí být čisté a bez zbytků vody. Jinak může dojít ke zakalení pálenky, které nejde odstranit.

Pokud pěstitel neodebere pálenku ve výrobním období daného roku, bude tato pálenka znehodnocena za přítomnosti celní správy a provozovatele.Pěstitelé nemají přístup ke strojnímu zařízení, ani do ostatních prostor provozu.

Dle § 4 odst. 5 zákona č. 61/1997 Sb. nesmí pěstitel, ani osoby s ním žijící ve společné domácnosti pálenku prodávat. Pálenka slouží jen pro vlastní spotřebu uvedených osob.

Jakost, obsah alkoholu a odměření destilátu do přinesených nádob si pěstitel může při stáčení kontrolovat a případné nesrovnalosti hlásit.Provozovatel pěstitelské pálenice je povinen vydat pěstiteli pokladní doklad o provedeném pálení a potvrzení na formuláři objednávka-prohlášení, opatřenými pořadovým číslem a podpisem. Pěstitel je povinen podepsat formuláře ve dvou vyhotoveních. Jeden bude založen pálenicí.

 

 

Výběr ovoce na pálení:

                                        Sobota 13,00 - 17,00

                                        Neděle   9,00 - 12,00( jen při velkém zájmu a tel. domluvě)

 

Výdej destilátu: 

                         Sobota 13,00 - 17,00

 

 

O případných změnách budete informováni na stránkách, či na tabulích přímo v areálu.

 


 Kontakt:        pan Hanzelín      tel:  602 381 336

                      pan Schwarz       tel:. 371 791 046

[Přeskočit navigaci]

Aktuality

VELIKONOCE

28.03.2018

O velikonočních svátcích je otevřeno pouze v areálu Sady Schwarz Vranov s.r.o, Břasy
a to v pátek od 9.00 – 13.00, v sobotu až pondělí je zavřeno.
V Rokycanech a Plzni je zavřeno od pátku do pondělí.
Nakoupit můžete opět od úterý 3.4.2018
Krásné Velikonoce přejí Schwarzovi

více

! POZOR !

01.03.2018

Pozor od soboty 3.3.2018 včetně rušíme do odvolání sobotní prodeje v OC Doubravka.
Sobotu můžete i nadále nakoupit přímo v areálu Sady Schwarz Vranov v Břasích.

více

STÁLE PRODÁVÁME

06.02.2018

5.2.2018 Stále prodáváme!

I nadále u nás můžete nakoupit jablka, čerstvý a pasterizovaný mošt.

Výborný je Cider z našich jablek.

Jako doplněk prodáváme např. kvalitní český med a česnek.

Nakupte v našich prodejnách: přímo v areálu sadů Břasy, v Rokycanech nebo OC Doubravka  v Plzni. Děkujeme Schwarzovi

více

23.12.2017 – 2.1.2018(včetně) bude zavřeno !

20.12.2017

23.12.2017 – 2.1.2018(včetně) bude zavřeno.Nakoupit opět můžete od 3.1.2018 na sadech i v krámku v Rokycanech a Plzni.Děkujeme za vaši přízeň a přejeme Vám krásné svátky. Schwarzovi

více

STÁLE PRODÁVÁME

31.10.2017

Stále prodáváme!!
Nakoupit můžete přímo v areálu Sady Schwarz Vranov s.r.o., ,v Centrumu Doubravka v Plzni a
v Rokycanech viz prodejní doba v kontaktech. Jablka momentálně 10ti odrůd nakoupíte od 15,- do
28,- Kč. Nestandardní levná jablka v letošním roce neprodáváme. Jako doplněk prodáváme cibuli,
česnek, med, kmín, mák.
Děkujeme Vám za vaše nákupy u nás. Schwarzovi

více

Archiv aktualit

© Všechna práva vyhrazena Sady Schwarz Vranov - jablka, hrušky, švestky

webdesign Antstudio.cz